Drogie Mirabelki i…

Drogie Mirabelki i Mirki!
Czas wrócić, z tagiem #tanieegzotyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aby treści szły sprawnie, trzeba jednak trochę zmienić założenia tagu.
Robienia kilometrowych wpisów jak ten o Bentleyu, nie będę miał czasu, ALE – powrócenia do korzeni tego tagu, tego czym miał być – czyli rozmową! (✌ ゚ ∀ ゚)☞ – poszerzaniem wiedzy, wymianą opinii, co się o danym aucie myśli, czy się kocha czy nienawidzi ;). Myślę że trzeba przekształcić go z wpisów zabierających sporo czasu, na wrzucanie znalezionych na necie ofert aut, które pasują do opisu – ale z notą czym to auto jest. W ten sposób może też korzystać z tagu więcej ludzi, może wyrośnie jakieś fajne community i będziemy się widzieć na nightdrive’ach xD. Może uda się w ten tag tchnąć więcej życia ;D.
A to wszystko – o relatywnie tanich (jak na ten standard aut – mają mieścić się w €35k, przyp.tłum), dostępnych autach, ale nie każdemu może znanych – które zasługują na miano egzotyka.
Myślę że możemy zrobić nasz grupowy ranking ;D Jak bardzo, dane auto jest w naszym mniemaniu kwintesencją tego – co osobiście, rozumiemy jako exotic car ( ͡° ͜ʖ ͡°). Można by np. zliczać średnią z głosów w ankiecie i zestawiać z ceną jaką trzeba zapłacić 😉

Tak jak radzilł @NaglyAtakGlazurnika:, zrobiłem kilka wpisów i będzie je można wrzucać cyklicznie co jakiś czas. 😉

Nie ma co owijać w bawełnę tylko przejdźmy do tego na co wszyscy czekali ;D

4.7l Maserati Granturismo S (。◕‿‿◕。)

Oto on. Idealny każdym kątem, powszechnie uwielbiany, brany za benchmark pod względem brzmienia, uznawany za ikonę motoryzacji, włoski elegancik z rodowodem Ferrari.

440KM przy 7k (max 7,2k), 520 niutów przy prawie 5k, pozwala na pierwszą setkę w.. 4.7s 😉 Lub 4.9, różnie mówią ;p. No i co chodzi z tym „S”?
Jest to po pierwsze – właśnie mocniejszy o 40KM silnik, swoją drogą dzielony z… Alfa Romeo 8C